Ekologické loto. scénář

Codycross fauna a flóra odpovídá | všechny světy a skupiny

Skript lekce ekologie „Ve světě flóry a fauny“

Skript lekce ekologie „Ve světě flóry a fauny“

Typ povolání: systematizace znalostí

Účel lekce: zobecnění znalostí studentů o fauně a flóře.

Cíle lekce:

- Poskytněte znalosti o zvířatech, rostliny;

- Rozvíjet kognitivní schopnosti;

- Doplňte zásoby znalostí.

Průběh lekce:

Organizace času:

Jako hudební pozadí lze použít různé písně a melodie o flóře a fauně.

Pravidla hry: Pro hru, kterou potřebujete 6 obálky, žetony.

Účastníci se střídají při házení kostkou. Hostitel položí hráči otázku z obálky, jehož počet odpovídá číslu na kostce.

Za správnou odpověď na otázku obdrží účastník žeton.

Hráč se stává vítězem, kdo nasbíral více žetonů.

Obálka č. 1

Když vyšel první díl Červené knihy? (1966 G.)

Kolik svazků má Červená kniha??

(Pět: "Savci", "Ryba", "Ptactvo", „Vyšší rostliny“, „Obojživelníci a plazi“).

Kolik druhů ptáků je zahrnuto v Červené knize SSSR? (80)

Kolik druhů jeřábů existuje na naší planetě? (15)

Kdo je zahrnut v červené knize? (Přenášejte tyto druhy rostlin a zvířat, hrozilo vyhynutí).

Obálka č. 2

Kdo je lesní kohout? (Tetřev)

Jaký druh ptáka může chodit pod vodou? (Lžíce).

Jaký pták může vylézt na kmen se skloněnou hlavou? (Brhlík lesní).

Největší pták v Evropě? (Labuť).

Který pták staví největší hnízdo? (Orel).

Jakému ptákovi se věci říkají? (Havran).

Obálka č. 3

Vnitřní léčivá rostlina? (aloe).

Jaké barvy lze použít k určení času?

(pampeliška, měsíček, brambory, bílý leknín).

Která květina kvete jako první na jaře? (sněženka).

Jaké květiny mají lidská jména? (růže květina, Chrpa, Lilie).

Pojmenujte květinu - symbol 8 Martha? (mimóza).

Jaké barvy lze použít k určení počasí? (pampeliška, jetel).

Obálka č. 4

Kdo má knír delší než nohy? (v švába).

Jaký hmyz domestikuje člověk? (včela, bource morušového).

Je možné ještěra chytit za ocas? (Ne).

Umí hady plavat? (Ano).

Jaká je hmotnost největších želv? (na 400 kg).

Jak staré žijí želvy? (o 400 let).

Obálka č. 5

Které zvíře je nejhlasitější? (krokodýl).

Jak spí afričtí sloni? (jen stojící).

Jak indičtí sloni spí? (ležící na boku s vytaženými nohami).

Co jedí hroch?? (tráva).

Nejrychlejší zvíře na planetě? (Gepard).

Kdo se nazývá pouštní loď? (velbloud).

Obálka č. 6

Nejoblíbenější rostlina koček? (Kozlík lékařský).

Kde a kdy byla první výstava koček? (v Londýně v 1881 G.).

Jaká je normální teplota koček?? (z 38,6 na 39,5).

Lepší nebo horší, kočky nás vidí? (odpoledne v 4 krát horší, a v noci v 5 krát lepší).

Jakou vodu kočky rádi pijí? (raději pít z kaluže).

Fauna a flóra

Skupina 161

  • Skupina 161 – Hádanka 1
  • Skupina 161 – Hádanka 2
  • Skupina 161 – Hádanka 3
  • Skupina 161 – Hádanka 4
  • Skupina 161 – Hádanka 5

Skupina 162

  • Skupina 162 – Hádanka 1
  • Skupina 162 – Hádanka 2
  • Skupina 162 – Hádanka 3
  • Skupina 162 – Hádanka 4
  • Skupina 162 – Hádanka 5

Skupina 163

  • Skupina 163 – Hádanka 1
  • Skupina 163 – Hádanka 2
  • Skupina 163 – Hádanka 3
  • Skupina 163 – Hádanka 4
  • Skupina 163 – Hádanka 5

Skupina 164

  • Skupina 164 – Hádanka 1
  • Skupina 164 – Hádanka 2
  • Skupina 164 – Hádanka 3
  • Skupina 164 – Hádanka 4
  • Skupina 164 – Hádanka 5

Skupina 165

  • Skupina 165 – Hádanka 1
  • Skupina 165 – Hádanka 2
  • Skupina 165 – Hádanka 3
  • Skupina 165 – Hádanka 4
  • Skupina 165 – Hádanka 5

Skupina 166

  • Skupina 166 – Hádanka 1
  • Skupina 166 – Hádanka 2
  • Skupina 166 – Hádanka 3
  • Skupina 166 – Hádanka 4
  • Skupina 166 – Hádanka 5

Skupina 167

  • Skupina 167 – Hádanka 1
  • Skupina 167 – Hádanka 2
  • Skupina 167 – Hádanka 3
  • Skupina 167 – Hádanka 4
  • Skupina 167 – Hádanka 5

Skupina 168

  • Skupina 168 – Hádanka 1
  • Skupina 168 – Hádanka 2
  • Skupina 168 – Hádanka 3
  • Skupina 168 – Hádanka 4
  • Skupina 168 – Hádanka 5

Skupina 169

  • Skupina 169 – Hádanka 1
  • Skupina 169 – Hádanka 2
  • Skupina 169 – Hádanka 3
  • Skupina 169 – Hádanka 4
  • Skupina 169 – Hádanka 5

Skupina 170

  • Skupina 170 – Hádanka 1
  • Skupina 170 – Hádanka 2
  • Skupina 170 – Hádanka 3
  • Skupina 170 – Hádanka 4
  • Skupina 170 – Hádanka 5

Skupina 171

  • Skupina 171 – Hádanka 1
  • Skupina 171 – Hádanka 2
  • Skupina 171 – Hádanka 3
  • Skupina 171 – Hádanka 4
  • Skupina 171 – Hádanka 5

Skupina 172

  • Skupina 172 – Hádanka 1
  • Skupina 172 – Hádanka 2
  • Skupina 172 – Hádanka 3
  • Skupina 172 – Hádanka 4
  • Skupina 172 – Hádanka 5

Skupina 173

  • Skupina 173 – Hádanka 1
  • Skupina 173 – Hádanka 2
  • Skupina 173 – Hádanka 3
  • Skupina 173 – Hádanka 4
  • Skupina 173 – Hádanka 5

Skupina 174

  • Skupina 174 – Hádanka 1
  • Skupina 174 – Hádanka 2
  • Skupina 174 – Hádanka 3
  • Skupina 174 – Hádanka 4
  • Skupina 174 – Hádanka 5

Skupina 175

  • Skupina 175 – Hádanka 1
  • Skupina 175 – Hádanka 2
  • Skupina 175 – Hádanka 3
  • Skupina 175 – Hádanka 4
  • Skupina 175 – Hádanka 5

Skupina 176

  • Skupina 176 – Hádanka 1
  • Skupina 176 – Hádanka 2
  • Skupina 176 – Hádanka 3
  • Skupina 176 – Hádanka 4
  • Skupina 176 – Hádanka 5

Skupina 177

  • Skupina 177 – Hádanka 1
  • Skupina 177 – Hádanka 2
  • Skupina 177 – Hádanka 3
  • Skupina 177 – Hádanka 4
  • Skupina 177 – Hádanka 5

Skupina 178

  • Skupina 178 – Hádanka 1
  • Skupina 178 – Hádanka 2
  • Skupina 178 – Hádanka 3
  • Skupina 178 – Hádanka 4
  • Skupina 178 – Hádanka 5

Skupina 179

  • Skupina 179 – Hádanka 1
  • Skupina 179 – Hádanka 2
  • Skupina 179 – Hádanka 3
  • Skupina 179 – Hádanka 4
  • Skupina 179 – Hádanka 5

Skupina 180

  • Skupina 180 – Hádanka 1
  • Skupina 180 – Hádanka 2
  • Skupina 180 – Hádanka 3
  • Skupina 180 – Hádanka 4
  • Skupina 180 – Hádanka 5

Podobný:

Naplánujte si harmonogram studia předmětu "Projektový management" v oboru PGSZákladní pojmy: projekt, program, cíle a strategie, struktura projektu, Kritéria řízení projektu pro úspěch a neúspěch projektu,… Program dovedností v oblasti bezpečnosti silničního provozu…Informační karta projektu Sociální pas účastníků projektu Diagnostické zdůvodnění projektu
Vysvětlivka I 0 úvod 0-1 0 Popis projektu 0-1 1 Dějiny…Stav životního prostředí a sociálně-ekonomické podmínky pro rozvoj regionu 1-1 A krátký popis projektu. Cíle a cíle projektuAutor a projektový manažer Vyalkov A. V., spoluautoři: Shipulina Anastasia, Shcherbinina Anastasia, žáci 10 třída
Téma projektuVytváření mini skupin ve třídě, rozdělení témat projektů do skupin, určení osob odpovědných v každé skupině za provádění každé z nich… Téma projektuMožná finanční podpora projektu, nezbytné zdroje pro realizaci projektu
Zpráva 140 z., 5 h., 1 adj. Část 1 Název projektu Analýza potenciálu…Cílem tohoto projektu je vytvořit nezbytný vědecký základ pro výrobu bioenergie a výstavbu bioenergie… Popisný nebo tvůrčí název projektu je Život v tichu dobrý? StručnýPřehled vašeho studijního projektu zahrnuje téma studijního projektu v rámci vašeho předmětu., popis základních tréninkových postupů…
Popisný nebo kreativní název projektu Vital Substances BriefPřehled vašeho studijního projektu zahrnuje téma studijního projektu v rámci vašeho předmětu., popis základních tréninkových postupů… Shrnutí projektu Během realizace projektu Golden Gate BridgeVýsledek získaných znalostí je konsolidován formou prezentací a abstraktů. Takto, hlavní problémy na toto téma…
Témata pro váš studijní projektKonstrukční práce budou zakončeny ochranou kreativního projektu a předvedením hotových oděvů. Sukně, kterou studenti absolvovali… Témata pro váš studijní projektKonstrukční práce budou zakončeny ochranou kreativního projektu a předvedením hotových oděvů. Sukně, kterou studenti absolvovali…
Plán projektu Klikněte na text popisu a zadejte svůj vlastní text Autor projektuZunov, což vám umožní vytvořit pohodlné tvůrčí prostředí v procesu vzdělávací komunikace v průběhu celého projektu. Projekt… Stručný obsah projektu Projekt „Veletrh turistických nápadů“Organizace aktivit studentů během projektu zahrnuje vytvoření závěrečného projektu (prezentace, brožur), kde…
Program dovedností v oblasti bezpečnosti silničního provozu…Pedagogický proces ve skupině je proto budován s maximálním zájmem rodiny.. Jako výsledek projektu 19 činnosti,… Intel Curriculum Teaching for the Future Project Business Card Project Author„Tradice země cílového jazyka“, odhalí důvody světové slávy kamenné stavby. V průběhu projektu schopnost tlumočení…

Školní materiály

Školní materiály

Eko hry pro školáky

Herní program je navržen tak, aby otestoval znalosti dětí o určité chráněné přírodní oblasti: o národním přírodním parku, přírodní rezervace, zakaznik. Děti mohou při hraní získat chybějící znalosti.

Hru lze hrát v důsledku turistického výletu nebo exkurze, během kterého se děti seznamovaly se světem zvířat a rostlin, se samostatnými chráněnými nebo jen zajímavými přírodními objekty.

Pokud se hra stane tradiční a bude se hrát po každém výletu, pak bude stimulovat děti ke studiu povahy jejich rodné země.

Pravidla hry.

Tato hra zahrnuje dva týmy 5-10 lidí v každém. Každý tým má hřiště, na kterém jsou umístěna jména zvířat, rostliny, ptactvo, různé přírodní předměty. Týmy mají stejná pole. Vůdce má karty, na nichž jsou napsány hádanky, básně nebo jednoduše dané znaky a popisy těchto zvířat, rostliny, ptáci a přírodní místa, které jsou na hřišti. K dispozici jsou dvě sady těchto karet, a jsou položeny na stůl s textem dolů. Hráči se střídají při losování jedné karty a určují podle textu, kterému sektoru pole karta odpovídá. Pokud má tým pravdu, pak uzavře tento sektor ve svém oboru, pokud jste nehádali, poté moderátor nahlásí správnou odpověď a poté tento sektor uzavře tým soupeře. Pokud tým dobere kartu daného sektoru, kterou už zavřela, pak je v tomto případě uzavřen také sektor odpůrců.

Tento tým vyhrává, což uzavře celé pole rychleji.

Hřiště může mít jakoukoli velikost, cokoliv, kolik informací na něm bude zveřejněno. Ale, aby se hra nevytahovala, raději nedělat víc 25 odvětví. Místo jmen v sektorech můžete vložit obrázky nebo fotografie.

Toto pole je nabízeno pro pořádání hry v národním parku „Mari Chodra“.

Možnosti textu pro karty.

1. Kostyanik.

Granát severu je s námi

Lidé jí volali.

Kissel, kompot, džem, kvass -

Všechno bude krásné.

2. Řeka Ilet.

A tady je jedna z velkých řek,

Má mnoho přítoků.

Muž v něm loví ryby,

A nejsou v něm žádné škodlivé kanalizace.

3. Zdroj „Zelený klíč“.

Voda je zde speciální -

Zánět žaludku, léčí vředy.

A směruje svůj proud

Potkat řeku Ilet.

4. Mraveniště.

Tady na cestě potkáváme dům,

A má velkou rodinu.

A královna v něm „vládne míčku“,

Vůbec ne zlo.

5. Ivan čaj.

Je na mýtině do své plné výšky

Hodnota, čtverce ramen.

Je to vynikající medová rostlina,

A čaj z listů léčí.

6. Šungaltanské jezero.

Toto jezero sirovodíku se nachází na úpatí stejnojmenného kopce na levém břehu Ilsti.

7. Netopýr.

Přes den spí v odlehlých rozích,

A za soumraku noci

Zaseje strach mezi hmyz

A rychle je chytí.

8. Vysněná bylina.

Jmenuje se sněženka,

Další jméno je lumbago,

Je tu závěj, a kvete -

Tak se odvážil.

9. Liška.

Je všežravá: myš, krtek, saranče, had, ještěrka – všechno se jí hodí. Je velmi nečistá, jídlo jí hnilobě v doupěti. Ale ona má pěkné ucho, skvělý čich, umí plavat přes řeku a dokonce vylézt na strom.

10. Ještěrka.

Dýchá s kůží. Živí se hmyzem. Pokud ji nepřítel chytne za ocas, odlomí se, a ona uteče.

11. Zlatý orel.

Je to dravec, uvedené v červené knize. Naposledy choval potomky v parku 1976 rok.

12. Pugachevův dub.

Je to skutečný obr,

Stojící na kopci.

Kazan z něj bylo vidět,

Ale ne pro tebe a pro mě.

13. Krtek.

Liška ho loví,

A on sám je malý.

Stopy po tom – jedna země,

A býval v něm.

14. Jezero Conagnier.

Jedno z jezer v národním parku. Cesta k němu leží kolem Pugačevova dubu. Trochu upravený pro turisty, protože jedna strana je silně zalesněná.

15. Bílý leknín.

Uvedeno v červené knize. Kdysi to bylo považováno za léčivou rostlinu a říkají, co pomohlo při bolesti zubů. A sušené kořeny této rostliny nosili kolem krku cestující pro štěstí na cestě..

16. Jezero Yalchik.

Říkají tomu perla země, ale, bohužel, je porostlý trávou, ačkoli dodnes je v jeho blízkosti mnoho zdravotních táborů a prázdninových domů.

17. Lake Mushender.

Milujeme v něm tolik plavat.

Přišli jsme více než jednou,

Zatímco žijeme v táboře,

Přestože zbývá hodinu.

18. Veverka.

Vypadá jako veverka: malý vzrůst

A jede mezi stromy.

Ale na zadní straně je pět pruhů -

Veverka vůbec ne, prostředek.

19. Elk.

Největší zvíře v parku. Živí se trávou a větvemi stromů. Jí asi 7 tun.

20. Konvalinka.

Rostlina s bílými květy. Uvedeno v červené knize. Květy mají příjemnou vůni. Červené plody jsou jedovaté.

Řeka „Pohroma“

Krtek

Netopýr

Mraveniště

Pugachevův dub

Ivan čaj

Liška

Konvalinka

Zdroj „Zelený klíč“

Elk

Ještěrka

Vysněná bylina

Jezero Yalchik

Veverka

Kostyanik

Zlatý orel

Šungaltanské jezero

Bílý leknín

Lake Mushender

Jezero Conapierre

Hodnotit článek